Rubriky
Najnovšie články

Neexistujú vhodné data!

Novinky
28.02.2018: Ľudia aj včely túžia po zdravej potrave
18.05.2015: zrodenie včely
10.04.2015: Propolis ako ho nepoznáte
Najbližšie akcie
V systéme nie je zadaná žiadna akcia.
Informácie
IP adresa:3.14.253.221
Dátum:04. 05. 2024
Čas:00:50
Online: :2 ľudia
Dnes:Florián
Zajtra:Lesana, Lesia

Jozef Voľansky

Baštová č.2
08501 Bardejov
0905-289457, jozefvolansky@gmail.com

MEDAR
VČELIA FARMA  

Včelia farma MEDAR je rodinnou farmou. Med, ktorý produkujeme, nielenže spĺňa najprísnejšie veterinárne požiadavky, ale svojou kvalitou prevyšuje ostatné dostupné medy na trhu. Tento  med  pochádza z najčistejších prírodných oblastí našich lesov a lúk. Naším cieľom  je produkovať  vysoko kvalitný konečný produkt, ktorý dokáže uspokojiť nielen  bežných, ale aj tých najnáročnejších zákazníkov na Slovensku a v zahraničí. V počte získaných svetových ocenení za posledné roky sme sa dostali na popredné svetové miesto.

Tieto všetky úspechy   potvrdzujú, že med, ktorý Vám ponúkame, je ten najlepší a najkvalitnejší nielen na Slovensku, ale patrí k vrcholom svetovej kvality. Pri samotnej práci s včelami a následne aj  s medom  sa snažíme dodržiavať najprísnejšie veterinárne a hygienické postupy. Naša prevádzka a naše výrobky sú pravidelne kontrolované veterinárnou a potravinovou správou. Všetky medy sú  bez akýchkoľvek úprav v 100% prírodnom stave v akom sa používajú na našom území už od nepamäti.

Tešíme sa, že budeme môcť zásobovať Vašu rodinu týmto najoceňovanejším medom sveta a staneme sa Vaším rodinným včelárom

Ocenenia  a úspechy medu z našej farmy .       

2005 na svetovej výstave APIMONDIA v Írsku získal najvyššie čestné svetové uznanie.
2007 reprezentoval Slovensko na svetovej výstave v Austrálii v Melbourne.
2008 na prvom svetovom sympóziu, o medovicových medoch v Bulharsku, bol používaný a uznaný ako referenčná vzorka pre ideálny jedľovo-medovicový med.
2009 na svetovej výstave APIMONDIA vo Francúzsku získal zlatú medailu a svetová organizácia APIMONDIA ho vyhlásila za najkvalitnejší medovicový med na svete na obdobie 2009-2011.
2009 nám bola udelená SZV ochranná známka „ SLOVENSKÝ MED „.
2010 nám minister pôdohospodárstva SR udelil prestížne ocenenie „ ZNAČKA KVALITY SK „.
2010 na XVIII. medzinárodnom kongrese Apislavia v bulharskom meste Varna získal zlatú medailu.
2010 na medzinárodnom fóre o kvalite včelích produktov, pod názvom APIMEDICA-APIQUALITY, v Slovinsku získal zlatú medailu a znova bol uznaný ako najkvalitnejší med.
2011 reprezentoval Slovensko na svetovej výstave APIMONDIA v Argentíne v Buenos Aires.
2010-2011 Slovenská akadémia vied robila s naším medom vedecký výskum a následne klinické testy, ktoré potvrdili, že antibakteriálna hodnota našej jedľovej medovice je vyššia a na medicínske účely je vhodnejší ako svetovo uznávaný medicínsky med Manuka.
2012 nám minister pôdohospodárstva SR udelil prestížne ocenenie „ Značka kvality SK „ pre med Kvetový a Zmiešaný-lesný.
2012 na 50. výročnom medzinárodnom poľnohospodársko-potravinárskom veľtrhu AGRA 2012 v Slovinsku, ktorý patrí medzi najväčšie na svete, sme sa stali šampiónom výstavy a získali zlatú medailu.
2012 na XIX. medzinárodnom kongrese Apislavia v Poľsku sme získali zlatú medailu.
2012 pri výročnej konferencii ázijskej včelárskej asociácie v meste Kuala, štát Terengganu (Malajzia) bol náš med použitý ako dar za Slovensko a Európu pre jeho výsosť sultána štátu Terengganu Al-Wathiqu Billah Tuanku Mizan Zainal Abidin Ibni Al-Marhum Sultan Mahmud Al-Muktafi Billah Shah.


Kvetový med.  Pochádza z nektáru  kvetov rastlín rastúcich v našich najčistejších oblastiach. Patrí k najrozšírenejším a najviac predávaným medom.  Obsahuje  zmes rôznych  peľových  zŕn z kvetov našej oblasti, ktoré obohacujú tento  med o významné prírodné látky a blahodarne pôsobia na ľudský organizmus. Tieto peľové zrná sú pre náš organizmus oveľa prijateľnejšie ako peľové zrná  obsiahnuté v dovozových  medoch, ktoré sa dovážajú a predávajú  na našom trhu a spôsobujú časté alergie. Včelstvá sú umiestnené v blízkosti lesov, údolí, lesných lúk a miest, kde sa nevyskytuje intenzívna poľnohospodárska činnosť. Sú to oblasti severovýchodného Slovenska, kde má naša farma svoje stanovištia. Vďaka tomuto prostrediu  sa jeho kvalita nedá porovnať s bežne dostupnými medmi na našom trhu.

Lipový med.  Je to kvetový med,  ktorý pochádza z nektáru kvetov lipy , ktorá je  v našej   oblasti   pomerne  dobre zastúpená. Od kvetového medu sa líši hlavne  svojou výraznou aromatickou chuťou a mierne tmavšou farbou. Jeho chuť   sa nedá pomýliť s inými druhmi medu a svojou silnou arómou  potláča iné chute medu. Tento med je veľmi vhodný pri nachladení a kašli.


 Pastový med. Základ pastového medu  tvorí kvetový med. Kryštalizácia je prirodzená vlastnosť medu, pri ktorej sa v mede vytvárajú kryštáliky. Ak v čase, keď med začína kryštalizovať, pravidelne sa ho mechanicky mieša, tak nedôjde k vytvoreniu kryštálov, ale  z medu sa vytvorí  pasta, ktorá už viacej nestuhne do podoby, akú má klasický skryštalizovaný med. Tento pastový  med  sa nerozlieva a netečie, a preto je veľmi  vhodný  na priamu  konzumáciu a dá sa priamo  natierať na  chlieb a pečivo. Jeho chuť je  veľmi lahodná.


Zmiešaný - lesný. Je to med, ktorý pochádza z lesov, lesných lúk a údolí. V čase, keď ho včielky prinášajú do úľov, tak  začína v lese  znáška z medovice, ale súčasne ešte  kvitnú rôzne druhý lesných kvetov. Preto je  tento med  včielkami pomiešaný z rôznych druhov medu. Najčastejšie ide o medovicu  jedľovú, smrekovú alebo z listnatých stromov a nektár z kvetov malín, černíc, lipy.  Farba  tohto medu je už  tmavšia ako pri kvetovom mede a jeho chuť  býva rôzna. Závisí to od toho, z čoho včielky  tento med  namiešajú a v akom pomere. Iné sú chute s prímesou lipového medu a iné s príchuťou malinového  a černicového medu.  Pomer  nie je nikdy rovnaký, a preto nemá tento med ani stále rovnakú chuť.


Medovicový. Je to med , ktorý nevzniká  z nektáru kvetov ako kvetové medy. Vyrábajú ho včielky  z medovice, ktorú produkujú vošky. Pod týmto názvom ponúkame medovicu, ktorá  má najčastejšie pôvod z ihličnatých stromov / jedľa, smrek, borovica/ a môžu v nej byť prímesi medovice z listnatých stromov / lipa, dub, javor/. Podľa tohto pôvodu  sa aj jeho chuť a odtieň  tmavej farby často mení. Neobsahuje už prímesi kvetového medu a ak, tak len v minimálnom množstve.     
 

Jedľová medovica. Tento náš med patrí k najoceňovanejším medom sveta. Získal veľké množstvo rôznych svetových a medzinárodných  úspechov a ocenení. Vyznačuje sa najmä svojou lahodnou chuťou, nádhernou tmavou farbou a vôňou. Obsahuje veľmi veľké množstvo minerálov, stopových prvkov a výživných látok. Jeho antibakteriálna účinnosť je oproti ostatným medom veľmi vysoká a je na medicínske a liečebné účely najvhodnejší. Vyskytuje  sa len na niekoľkých miestach sveta a to nepravidelne a aj v obmedzenom množstve.


Prihlásenie / Registrácia
Vyhľadávanie

Nájsť text

Kalendár
<<  Máj  >>
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Anketa
Aký používate typ úľa?

Langstroth (5978 hl.)
 
Úľ rámikovej miery "B" (7009 hl.)
 
Čechoslovák (5080 hl.)
 
Optimal (4596 hl.)
 
Budečák (4500 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27163

Vytvorené pomocou phpRS

Stránka PSNV-SK. Občianske združenie propagujúce tenkostenné nadstavkové včelárenie. Kopírovanie možné len s písomným súhlasom PSNV-SK.