Rubriky
Najnovšie články

Neexistujú vhodné data!

Novinky
28.02.2018: Ľudia aj včely túžia po zdravej potrave
18.05.2015: zrodenie včely
10.04.2015: Propolis ako ho nepoznáte
Najbližšie akcie
V systéme nie je zadaná žiadna akcia.
Informácie
IP adresa:100.28.0.143
Dátum:25. 07. 2024
Čas:10:59
Online: :2 ľudia
Dnes:Jakub
Zajtra:Anna, Hana
Tipy, rady

Využitie vyžarovania včelstiev na liečenie a zmiernenie priebehu chorôb

Vo včelárskej literatúre a časopisoch sa z času na čas vyskytujú články, v ktorých autori popisujú uzdravenie z rôznych často veľmi ťažkých chorôb.

Pripisujú to konzumácii včelích produktov, dýchaniu vône včelstiev, propolisu a pobytu pri včelách a na čerstvom vzduchu. Tento osviežujúci účinok pobytu pri včelstvách a práca so včelami na včelnici pozoruje i väčšina včelárov, zvlášť keď po práci si oddýchnu v kľude vo včelíne. Odchádzajú potom z kočovného voza či včelína domov úplne svieži.

Je dokázané že včely niečo vyžarujú čo pôsobí uzdravujúco na človeka a čo je možné zachytiť do vody a do krémov. Vyžarovanie je možné zaregistrovať až do vzdialenosti niekoľko desiatok metrov od včelstiev. Že tento vplyv včelstva je skutočne schopný priaznivo ovplyvniť zdravie človeka je dokázané. Ak budete včelami ožiarenú vodu konzumovať a doporučíte ju i mnohým ďalším známym, tak určite väčšina z týchto osôb jednoznačne potvrdí jej kladný účinok na zdravie a vitalitu. U nemocných určite dôjde k veľmi výraznému zlepšeniu zdravotného stavu, niekedy až k úplnému vyliečeniu.

Podstata liečebného účinku nie je zatiaľ vysvetliteľná. Možno sa jedná o pôsobenie takzvanej bioplazmy na bioplazmu ľudského tela. Človek, pohybujúci sa stále v živom prostredí a konzumujúci čerstvú, čiže živú potravu, má tejto bioplazmy stále dostatok a pretvára ju na svoju veľmi silnú bioplazmu, ktorá je potom súčasťou jeho odolnosti a vitality. Dnešný, moderný človek sa pohybuje v prostredí mŕtvych a syntetických materiálov, konzumuje umŕtvenú a sterilizovanú potravu. Tak môže vznikať nedostatok niektorých doteraz neznámych komponentov, hlavne nechemickej povahy, ktorých nedostatok je trvalým stresovým činiteľom a jedným z pôvodcov takzvaných civilizačných chorôb. Preto sa ľudia niekedy cítia tak sviežo, lebo i stromy vyžarujú, i keď omnoho slabšie ako včelstvá. Mnoho ľudí pozná účinok vyžarovania živých gaštanov používaných v ľudovom liečiteľstve k odstraňovaniu chorôb kĺbov prikladaním gaštanov na choré miesta. Všetci včelári môžu prakticky skúšať ozdravujúce účinky včelieho vyžarovania, zoznámiť s nimi širokú verejnosť a rozšíriť tak blahodárne pôsobenie včelstiev.

Príprava ožiarenej včelej vody.

Pitná voda, všetky nápoje obsahujúce vodu sa v akýchkoľvek nádobách sklenených i plastových umiestnia do blízkosti plodiska včelstva tak, aby vzdialenosť nepresahovala pol metra, nie však pod úľ k zemi. Najlepšie do vyprázdneného medníka bez ohľadu na uteplivky. Najlepšie nad plný medník, zozadu alebo zboku plodiska včelstva bez ohľadu na zloženie steny úľa. Nádoby môžu byť uzavreté. Doba ošetrenia najmenej dve hodiny alebo ľubovolne i viac, až dva dni. Rovnako sa nabíjajú pleťové krémy a liečebné masti, pričom nabitie zvyšuje ich liečebný efekt. Nabitie je v lete väčšie, ale je možné i v dobe zimného kľudu. Škodlivý vplyv na včelstvá nebol pozorovaný. Krátkodobý var nabitie vody znižuje zanedbateľne, dlhodobý var viac ako pol hodiny podľa môjho názoru náboj odstraňuje. Chladenie sa naopak javí bez ujmy. Uskladnenie ovplyvňuje náboj vody a nápojov málo. Týždenné skladovanie má zanedbateľný vplyv, ale trojtýždňové skladovanie hlavne na mieste križovania takzvaných geopatogénnych zón náboj oslabuje.

Používanie včelej ožiarenej vody.

Ožiarené nápoje a potraviny je možné konzumovať v akomkoľvek množstve, ale k dosiahnutiu pozorovateľného účinku je vhodné viac ako jeden liter denne. Účinky pri rôznych chorobách nie sú známe. Všeobecne by mal byť pozitívny vplyv na priebeh všetkých onemocnení. Liečbu nijak nenarušuje.

Veľmi výhodné je využitie vyžarovania včelích plástov, ktorých dobrý účinok je registrovaný do vzdialenosti 20 centimetrov. Dokázateľne výhodné je pripravenie obkladu z včelieho plásta okolo hlavy pri bolestiach, ktoré miznú pri neorganickej príčine po 15 minútach. Rovnako priaznivo pôsobia obklady z včelích plástov na bolesti žalúdka pri žalúdkových vredoch. Podmienkou je stále nosenie obkladu. Taktiež pri bolestiach platničiek pôsobia blahodárne. Podľa môjho názoru má veľkú budúcnosť i používanie plástového lôžka, ktoré sa pripraví tak, že sa vyrezané včelie dielo obalí do fólie a položí pod prestieradlo na lôžku. Telo sa pri ležaní v podstate pohybuje vo vzdialenosti spomínaných 20 centimetrov, v ktorých je vplyv včelieho diela registrovaný. Rovnako dobre pôsobí spanie na úľoch vo včelíne. Pri objavení týchto záhadných vplyvov a ich publikovaní je daná širokej verejnosti možnosť všestranného overenia. Jej skúsenosti a výsledky exaktného vedeckého výskumu, napríklad pri klíčení rastlín a na zvieratách, potom možno odhalí i iný rozmer biologickej skutočnosti, o ktorom sme mali doteraz iba zahmlené predstavy.


[Akt. známka: 1,97 / Počet hlasov: 73] 1 2 3 4 5
| Autor: Milan Bencúr | 12848 přečítaní | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mail Vytlačiť článok
Prihlásenie / Registrácia
Vyhľadávanie

Nájsť text

Kalendár
<<  Júl  >>
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Aký používate typ úľa?

Langstroth (6169 hl.)
 
Úľ rámikovej miery "B" (7181 hl.)
 
Čechoslovák (5197 hl.)
 
Optimal (4772 hl.)
 
Budečák (4626 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27945

Vytvorené pomocou phpRS

Stránka PSNV-SK. Občianske združenie propagujúce tenkostenné nadstavkové včelárenie. Kopírovanie možné len s písomným súhlasom PSNV-SK.