Rubriky
Najnovšie články

Neexistujú vhodné data!

Novinky
28.02.2018: Ľudia aj včely túžia po zdravej potrave
18.05.2015: zrodenie včely
10.04.2015: Propolis ako ho nepoznáte
Najbližšie akcie
V systéme nie je zadaná žiadna akcia.
Informácie
IP adresa:3.237.178.91
Dátum:03. 03. 2021
Čas:16:44
Online: :2 ľudia
Dnes:Bohumil(a)
Zajtra:Kazimír
Informácie

Základné informácie

Pracovná spoločnosť nadstavkových včelárov SK je občianske združenie, ktoré je súčasťou európskej Pracovnej spoločnosti nadstavkových včelárov snažiacej sa o pozdvihnutie včelárstva. PSNV-SK pôsobí na území celej Slovenskej republiky a spolupracuje s ostatnými európskymi krajinami.

Naše ciele sú jasne vytýčené v Stanovách PSNV-SK a dajú sa vyjadriť výrazom zefektívnenie včelárskej prevádzky. Nadobudli sme presvedčenie, že pri stále sa zväčšujúcich ekonomických tlakoch na včelára je skoro nemožné, aby osamotený včelár mohol rentabilne viesť svoju včelársku prevádzku. Naša činnosť spočíva najmä v osvete včelárskej a nevčelárskej verejnosti, ktorou sa snažíme ukázať prínos včely medonosnej jednak pre jednotlivého človeka, ale hlavne pre celý ekosystém. Liečivé účinky včelích produktov sú nepopierateľné rovnako tak ako prínos včely pre celý ekosystém v oblasti opeľovania a rozmnožovania rastlín. Našim cieľom nie je len podpora veľkých včelárskych prevádzok, ale najmä podpora a pomoc drobným včelárom, ktorých prínos je príznačný najmä v oblastiach, kde nie je masívny výsev poľnohospodárskych plodín prinášajúcich včelám dobré znáškové podmienky. Takéto oblasti by stratou malých včelárov veľmi trpeli a postupne by chudobnela celá flóra a celý ekosystém týchto regiónov.
 
 Sme presvedčení, že tohoto sa dá dosiahnuť:
 1.       Propagácia jednotného pôdorysu včelieho úľu
Počiatočné náklady začínajúceho včelára najviac ovplyvňuje cena úľu. Pokiaľ sa úle nezačnú vyrábať vo väčších množstvách, cena bude vždy príliš vysoká. Vo svete je najrozšírenejší typ úľu Langstroth na desať rámikov dĺžky 448 mm. Práve tento pôdorys pokladáme za jedinú reálnu alternatívu zníženia výrobných nákladov úľov. Navyše bezfalcový systém nadstavovania nadstavkov umožňuje kombinácie aj od rôznych výrobcov.
2.       Ošetrovanie včelstiev vhodnou technológiou
Ošetrovanie včelstva musí byť čo najmenej náročné na čas. Nezmyselné prevesovanie jednotlivých rámikov je potrebné zameniť za manipuláciu s celými nadstavkami. Mnohé slabé včelstvá živoriace na niekoľkých rámikoch musia byť spojené do jedného silného včelstva zaberajúceho priestor niekoľkých nadstavkov.
3.       Osveta včelárskej a nevčelárskej verejnosti v oblasti prínosu včely medonosnej a jej produktov
Včelárstvo bude mať budúcnosť len vtedy, ak ho podporí aj slobodný trh. Preto je dôležité, aby bolo čo najviac spotrebiteľov včelích produktov. Poriadaním akcií zameraných na propagáciu včelích produktov a výrobkov z nich je nevyhnutné dostať do povedomia naozaj širokej verejnosti jednoduchý fakt ? nevyhnutnosť včely pre prežitie jednotlivca, ale aj ľudstva samotného. Včelári zase ? na druhej strane ? sa musia naučiť spracovávať a ponúkať všetky produkty včely medonosnej, nielen med.
4.       Ošetrovanie včiel spôsobom, ktorý neznehodnocuje včelie produkty
Súvisí to najmä s liečením včiel, ale aj s používaním pracovných pomôcok a úľov. Je naozaj veľmi dôležité, aby sa včelári naučili používať liečivá v období kedy je to neškodné a aby používali pomôcky, ktoré v mede a ostatných produktoch včely medonosnej nezanechajú cudzie prvky znehodnocujúce tieto vzácne dary prírody takým spôsobom, že by bola hanba ponúkať ich zákazníkom. 
 Členský príspevok pre kalendárny rok 2006 je stanovený vo výške minimálne 200,- Sk. Privítame každú dobrovoľnú podporu mimo členského príspevku, ktorú môžete spojiť spolu s platbou členského príspevku. Všetkým členom, ktorí majú uhradený členský príspevok bude zdarma zasielaný časopis MODERNÝ VČELÁR. Prostredníctvom časopisu MODERNÝ VČELÁR budú včelári informovaní o dianí v oblasti včelárstva a PSNV. Okrem tohoto budú mať zľavy v internetovom obchode PSNV-SK a každý člen obdrží členskú kartu, ktorá bude slúžiť ako legitimácia pri využívaní výhod, ktoré ponúkajú naši partneri a sponzori najmä v oblasti nákupu včelárskych pomôcok.
< /FONT>
Možnosti platby členského príspevku:
Zložením hotovosti v kancelárii spoločnosti
Prevodným príkazom
Poštovou poukážkou typ U vkladom na bankový účet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: admin | 3823 přečítaní | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mail Vytlačiť článok
Prihlásenie / Registrácia
Vyhľadávanie

Nájsť text

Kalendár
<<  Marec  >>
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Aký používate typ úľa?

Langstroth (4717 hl.)
 
Úľ rámikovej miery "B" (5840 hl.)
 
Čechoslovák (4086 hl.)
 
Optimal (3711 hl.)
 
Budečák (3576 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 21930

Vytvorené pomocou phpRS

Stránka PSNV-SK. Občianske združenie propagujúce tenkostenné nadstavkové včelárenie. Kopírovanie možné len s písomným súhlasom PSNV-SK.